http Το ΓΕΛ Λιμένα στέφθηκε πρωταθλητής στην Πετοσφαίριση αγοριών της ΠΕ Καβάλας
Monday, 24 February 2020 15:47

Το ΓΕΛ Λιμένα στέφθηκε πρωταθλητής στην Πετοσφαίριση αγοριών της ΠΕ Καβάλας

Published in ΒΟΛΕΪ

Μετά από πέντε χρόνια το πρωτάθλημα πετοσφαίρισης αγοριών ΠΕ Καβάλας πάει και πάλι στη Θάσο και δη στο ΓΕΛ Λιμένα.

Στο πρώτο ματς της διοργάνωσης, στις 17/2, το ΓΕΛ Λιμένα Θάσου έπαιξε στο κλειστό της Χρυσούπολης. Παρόλο που βρέθηκε σε δύσκολη θέση χάνοντας το πρώτο σετ, στο δεύτερο κέρδισε όπως και στο ται μπρεικ επικρατώντας τελικά με 2-1. Να αναφερθεί και η αντιαθλητική και χουλιγκανική παρουσία μερικών στο γήπεδο.

Έπειτα την Τετάρτη πάλι στο Κλειστό Χρυσούπολης αντιμετώπισε το εμπόδιο του 1ου ΓΕΛ Καβάλας όπου το πρώτο σετ άνηκε ολοκληρωτικά στο ΓΕΛ Λιμένα Έπειτα υπήρξε αποσυντονισμός και το ματς κρίθηκε στο ται μπρέικ με θριαμβευτική νίκη και πρόκριση στον τελικό. Ο τελικός που έγινε στις 21/2 στο Κλειστό της Καλαμίτσας ήταν ένας συναρπαστικός αγώνας με αντίπαλο τα άψογα αμυντικά οργανωμένο ΓΕΛ Ποδοχωρίου. Όπου το ΓΕΛ Θάσου βρέθηκε πίσω στο πρώτο σετ ένας όμως την ανατροπή κερδίζοντας με 2-1 στο ται μπρέικ.

Προπονήτρια: Σοφία Ξακουστού.