http ΓΣΕ: Λύγισε στην παράταση με αντίπαλο τον Ολυμπιακό
Saturday, 16 November 2019 17:49

ΓΣΕ: Λύγισε στην παράταση με αντίπαλο τον Ολυμπιακό

Ο ΓΣ Ελευθερούπολης πάλεψε το απόγευμα του Σαββάτου (16/11) στο ΣΕΦ με αντίπαλο τον Ολυμπιακό στο ιστορικό ματς του συλλόγου στο πλαίσιο της 7ης αγωνιστικής της Α2, πήγε το ματς στην παράταση όπου λύγισε με 89-85.

Οι γηπεδούχοι είχαν προβάδισμα 10 πόντων στο ημίχρονο, προηγούνταν και στο 3ο δεκάλεπτο όμως στο 4ο ο ΓΣΕ έκανε την υπέρβαση και έφερε το ματς στα ίσα, 75-75. Στο έξτρα πεντάλεπτο όλα κρίθηκαν στις λεπτομέρειες υπέρ του Ολυμπιακού. Την ερχόμενη Τετάρτη ( η ομάδα του Κ. Παπαδόπουλου έχει ματς στον Υμηττό με αντίπαλο την τοπική ομάδα για την 4η αγωνιστική και το ερχόμενο Σάββατο 23/11 υποδέχεται τον Διαγόρα Δρυοπιδέων για την 8η αγωνιστική.

**Διαιτητές: Τζαφλέρης-Κοτσιμπός-Κώτσου (Ηπιώτης)

**Δεκάλεπτα: 21-18, 40-30, 57-46, 75-75, (πρτ.) 89-85

Ολυμπιακός (Τσαλδάρης): Νικολαΐδης, Πετρόπουλος 8, Νοέας 13 (3), Κολοβέρος 2, Καμπούρης, Τζόλος 17 (1), Αρσενόπουλος 7 (1), Χρηστίδης, Ποκουσέφσκι 11 (2), Μελισσαράτος 24, Νίκου 7 (1).

ΓΣ Ελευθερούπολης (Παπαδόπουλος): Μαραβέγιας, Μανοΐλοβιτς 15, Γοργόνης 7 (1), Τσούτσος 5 (1), Γκέλιος 10 (2), Μοτσενίγος 2, Καραγιώργος, Σταμπουλής 26 (3), Καμπουρίδης 2, Μπένας 10, Δεληγεώργης 8.