http Γ΄ Εθνική: Πολύτιμο «διπλό» για τον Απόλλωνα Παραλιμνίου
Saturday, 15 December 2018 18:19

Γ΄ Εθνική: Πολύτιμο «διπλό» για τον Απόλλωνα Παραλιμνίου

Σπουδαία εκτός έδρας νίκη πέτυχε ο Απόλλων Παραλιμνίου στην Ξάνθη, με 0-1, επί της τοπικής Ασπίδας στο παιχνίδι που άνοιξε την αυλαία της 12ης αγωνιστικής του 1ου ομίλου της Γ΄ Εθνικής.

Το γκολ που έκρινε τον αγώνα πέτυχε ο Λιάρας μόλις στο 2ο λεπτό.  Στο υπόλοιπο του πρώτου 45λεπτου οι παίκτες του Απόλλωνα είχαν την υπεροχή και ευκαιρίες με Λαζαρίδη και Μαυρομάτη όμως δεν κατάφεραν να σκοράρουν.

Στο Β’ ημίχρονο οι Σερραίοι σταδιακά υποχώρησαν προσέχοντας περισσότερο τα νώτα τους, προσπαθώντας με αντεπιθέσεις να γίνουν επικίνδυνοι. Οι γηπεδούχοι από την μεριά τους προσπάθησαν και είχαν τις καλές τους στιγμές με την συμπλήρωση μιας ώρας παιχνιδιού, όμως δεν τα κατάφεραν σε δυο περιπτώσεις με τον Κυριαζίδη.

Read 1172 times Last modified on Saturday, 15 December 2018 18:26