http Α.Σ. «ΑΕΤΟΣ» ΚΑΒΑΛΑΣ: "Χάλκινος" με νέο ατομικό ρεκόρ ο Δημήτρης Δαμιανός στο Δρακόντιο
Monday, 13 June 2022 09:53

Ένα χάλκινο μετάλλιο μόνο, ήταν ο απολογισμός των 5 αθλητών του ΑΣ "ΑΕΤΟΣ" ΚΑΒΑΛΑΣ, από τον αγώνα του πρωταθλήματος σκητ αβγ κατηγορίας, που έγινε 10 & 11 Ιουνίου 2022 στο σκοπευτήριο του Δρακοντίου, με διοργανωτή τον σκοπευτικό όμιλο Μακεδονίας.

Στον αγώνα συμμετείχαν με επιτυχία οι 5 αθλητές του συλλόγου, με συνολικά 48 αθλητές από όλη την χώρα, μεταξύ αυτών 2 αθλήτριες, και μια ομάδα 5 αθλητών από την Βουλγαρία.

Οι καιρικές συνθήκες που επικράτησαν ήταν -τελικά- καλές, έτσι δόθηκε η ευκαιρία στους αθλητές του συλλόγου, να ανεβάσουν τις επιδόσεις τους, ενόψει των επερχόμενων Πανελληνίων αγώνων τον επόμενο μήνα, με πρώτο και καλύτερο τον Δημήτρη, αλλά δυστυχώς εκτός του αναμενόμενου Θανάση.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα των αθλητών του ΑΣ  παρακάτω:

--Ο Δημήτρης Δαμιανός με την ατομική νέα επίδοση του 100/125, αναδείχθηκε τρίτος νικητής στην β κατηγορία, κερδίζοντας το χάλκινο μετάλλιο του αγώνα. Είναι ο νεότερος εισαχθείς, στο club των αθλητών του Συλλόγου με τριψήφιο αριθμό επίδοσης.

--Ο Δημήτρης Βαβάκας με ανεβασμένη επιτέλους επίδοση 106/125, κατετάγη 5ος στην α κατηγορία, και αρχίζει επαναφορά στον πραγματικό εαυτό του, που αξίζει.

--Ο Σοφοκλής Κουταλιάγκας χωρίς σχετική προετοιμασία, ικανός πάντα για μια υψηλή επίδοση όταν είναι έτοιμος κατάλληλα, περιορίστηκε στην 7η θέση της α κατηγορίας με επίδοση 105/125.

--Ο Αθανάσιος Ντενικοράκης στέρησε τον εαυτό του από ένα μετάλλιο και από ένα αναμενόμενο νέο ατομικό ρεκόρ, που γιαυτό ελπίζαμε όλοι στον σύλλογό μας, αυτοπεριορίστηκε στο φτωχό 104/125 με την 8η θέση της α κατηγορίας.

--Ο Παναγιώτης Δαμιανός τέλος, στην πρώτη αγωνιστική συμμετοχή του φέτος, ξεκίνησε με μια ικανοποιητική επίδοση 94/125 που τον κατέταξε στην 6η θέση της β κατηγορίας που αγωνίζεται.

Ο «αγώνας» των αθλητών και του συλλόγου ΑΣ "Αετός",  συνεχίζεται με αισιοδοξία εκρηκτική και δύναμη μελλοντική.

Read 388 times Last modified on Monday, 13 June 2022 10:02