http Πρωταθλητής Βορείου Ομίλου της Α' Εθνικής ο Σ.Ο.Καβάλας
Sunday, 10 October 2021 16:30

Πρωταθλητής Βορείου Ομίλου της Α' Εθνικής ο Σ.Ο.Καβάλας

Published in Σκάκι

Εξαιτίας των δυσμενών υγειονομικών συνθηκών το πρωτάθλημα Ελλάδας σκάκι διεξήχθη σε δύο ομίλους νότιο και βόρειο και ο Σκακιστικός Όμιλος Καβάλας κατέκτησε κατέκτησε τον τίτλο του Βορείου Ομίλου.

Οι δύο πρώτοι των ομίλων θα αγωνιστούν σε ημερομηνίες που θα καθοριστούν από την Ομοσπονδία στο final 4 για την ανάδειξη του πρωταθλητή Ελλάδας.

Στον Βόρειο όμιλο που έγινε στην Θεσσαλονίκη από τις 5 έως 10 Οκτωβρίου στο ξενοδοχείο Porto Pallace ο Σ.Ο.Καβάλας με 7 νίκες σε ισάριθμους αγώνες και 14 βαθμούς κατέκτησε την πρώτη θέση!!!

Στην δεύτερη θέση, με 11 βαθμούς, ο ΣΑ Συκεών Νεάπολης(πρόκριση στο final 4) και στην τρίτη θέση με 10 βαθμούς ο Σ.Α.Χανίων.