http ΔΙΑΣΥΛΛΟΓΙΚΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΠΟΛΥΑΘΛΩΝ Κ14: Διακρίσεις και μετάλλια για τους αθλητές της Καβάλας
Monday, 16 May 2022 11:47

Published in Στίβος

Το 2ο Διασυλλογικό Πρωτάθλημα Πολυάθλων (αλτικό) Κ-14 μεταξύ των συλλόγων των Νομών Καβάλας και Δράμας πραγματοποιήθηκε το Σάββατο 14/5 στο δημοτικό στάδιο Ελευθερούπολης.

Εξαιρετική εμφάνιση πραγματοποίησαν οι αθλητές του ΟΚΑ Καβάλας κατακτώντας 2 Χρύσα, 3 αργυρά κι 1 χάλκινο μετάλλιο. Ο ΑΟ Καβάλα συμμετείχε με 17 αθλητές και αθλήτριες και κατέκτησε συνολικά 7 μετάλλια, 1 χρυσό, 4 ασημένια, 2 χάλκινο.

Τον ΟΚΑ Φίλιππος Καβάλας εκπροσώπησαν 22 αθλητές και αθλήτριες που κατάφεραν να φέρουν συνολικά 3 χάλκινα μετάλλια.

Ο ΑΟ Χρυσούπολης κατέκτησε 2 χρυσά και ένα χάλκινο στην διοργάνωση συμμετέχοντας με 17 αθλητές και αθλήτριες.

Αναλυτικά...

ΟΚΑ ΚΑΒΑΛΑΣ

--Χρυσό μετάλλιο κατέκτησαν η Ηλιάνα Κεραμίδα και ο Γιώργος Δειμερτζιδης στο άλμα σε μήκος.

--Αργυρό μετάλλιο κατέκτησαν ο Αβραάμ Σιδερίδης και η Βαρβάρα Καράτοπακ στα 60μ με εμπόδια και η Μαριαλένα Καληντέρη στο άλμα σε μήκος.

--Χάλκινο μετάλλιο κατέκτησε η Βαρβάρα Καράτοπακ στο άλμα σε ύψος.

Ο.Κ.Α ΦΙΛΙΠΠΟΣ ΚΑΒΆΛΑΣ

--Παυλίδης Πλάτων 3ος στο μήκος

-- Τσερκέζη Αλίκη 3η στα 60μ. εμπόδια

-- Παρίσσου Πωλίνα 3η στο Ύψος.

Παράλληλα έγινε και η απονομή από το προηγούμενο 4αθλο όπου η Αλίκη Τσερκέζη βγήκε 2η στο γενικό σύνολο και πήρε το ασημένιο μετάλλιο και η Καραμανώλη Χρυσούλα πήρε την τρίτη θέση στο γενικό σύνολο και το χάλκινο μετάλλιο.