http Α2 ΜΠΑΣΚΕΤ: Ηρακλής-ENERGEAN KAVALA BC: 75-56
Saturday, 30 March 2019 17:55

Α2 ΜΠΑΣΚΕΤ: Ηρακλής-ENERGEAN KAVALA BC: 75-56

Ο Ηρακλής ήταν το φαβορί και τη νίκη στο παιχνίδι της 24ης αγωνιστικής της Α2 με την ENERGEAN KAVALA BC και τελικά την κατέκτησε με 75-56.

Στο πρώτο ημίχρονο οι παίκτες της Ένωσης ήταν κοντά στο σκορ (16-14 στο 1ο δεκάλεπτο και 33-29 στο ημίχρονο) όμως στην επανάληψη οι γηπεδούχοι απέκτησαν τον έλεγχο και έφτασε στο ροζ φύλλο αγώνα με 75-56. Αξίζει να σημειώσουμε πως η Energean Kavala BC πέτυχε 27 πόντους στο 2ο ημίχρονο ενώ στο ίδιο διάστημα δέχθηκε 42!!!

**Διαιτητές: Πιτσίλκας-Ευφραιμίδης-Ντόγκας (Σιμητόπουλος)

**Δεκάλεπτα: 16-14, 33-29, 56-44, 75-56

Ηρακλής (Μέξας): Αγγελακόπουλος 11, Αθανασούλας 7 (1), Σοκ 8, Ρουτκάουσκας 7, Πολυτάρχου 16 (1), Αποστολίδης, Μπένας 2, Καλαϊτζίδης 5, Τσούκας 3 (1), Γεωργαλάς 2, Γιαννακίδης 12 (4), Τζουγκαράκης 2.

Καβάλα (Καραπιπερίδης): Ερεβμπενάζιε 7 (1), Χουχούμης 4, Καμάρας 9 (1), Ναούμης 4, Προδρόμου 3 (1), Κουμλέλης, Πιεβάλιτσα 2, Φλιάτης, Σκλήβας 10 (1), Παπάς 3, Σταματογιάννης 5 (1), Μπουτερλεβίτσιους 9 (2).