http Α2 ΜΠΑΣΚΕΤ: Ο ΓΣΕ είναι εδώ!!!
Wednesday, 09 June 2021 15:53

Α2 ΜΠΑΣΚΕΤ: Ο ΓΣΕ είναι εδώ!!!

Ο ΓΣ Ελευθερούπολης είναι εδώ… Υποδέχθηκε τον πρωτοπόρο Απόλλωνα Πάτρας για την 3η αγωνιστική του Β΄ γύρου της Α2 Εθνικής, πραγματοποίησε μεγάλη εμφάνιση και κατέκτησε δίκαια το ροζ φύλλο αγώνα με 68-61.

Το παιχνίδι ήταν ντέρμπι σε όλη την διάρκεια του και ο ΓΣΕ ήταν αυτός που είχε την ψυχραιμία, ήταν πιο εύστοχος στα τελευταία λεπτά όταν η μπάλα… έκαιγε και έφτασε σε μεγάλη νίκη. Οι δύο ομάδες πήγαιναν πόντο-πόντο ωστόσο στο ξεκίνημα της επανάληψης, οι φιλοξενούμενοι πήραν προβάδισμα 40-46. Στο 26:40 ωστόσο έγινε το 47-46 και η συνέχεια είναι γνωστή… Πόντο, πόντο, καλάθι, καλάθι και μέχρι το 35ολεπτό οπότε και το σκορ έγινε 61-59. Στο 37.30 το σκορ ήταν 63-60 και στη συνέχεια ανέλαβε δράση ο Νίκου, με 5 πόντους (1 τρίποντο και 2 βολές) για το 68-60 και τελικά το 68-61.  Αξίζει να σημειώσουμε πως ο Σταμπουλής αποχώρησε τραυματίας από την έναρξη του 2ου ημιχρόνου.

**Δεκάλεπτα:  22-20, 36-38 (ημίχρονο), 49-50, 68-61.

Συνθέσεις

ΓΣ Ελευθερούπολης (Παπαδόπουλος): Τσιλούλης 2, Τσουμάνης 8, Ράπτης 4, Σταμπουλής 4, Ερμείδης 9, Δημάκος 19 (2), Χάλαρης 17 (3), Νίκου 5 (1)

Απόλλων Πάτρας: Τσιακμάς 8 (1), Νιφόρας, Αγγέλου 6 (1), Ζούμπος 7 (1), Πουλιανίτης 9 (2), Διαμαντάκος 10, Μορφέτας 9, Μπαζίνας 3 (1), Αντωνάκης 9 (1)