http Α2 ΜΠΑΣΚΕΤ: Νίκη για την ΕΚ Καβάλας, ήττα για τον ΓΣΕ
Wednesday, 02 February 2022 17:25

Α2 ΜΠΑΣΚΕΤ: Νίκη για την ΕΚ Καβάλας, ήττα για τον ΓΣΕ

Σε εξ αναβολής αγώνες του πρωταθλήματος της Α2 Εθνικής ανδρών, η Καρδίτσα επικράτησε του ΓΣ Ελευθερούπολης με 81-69 (για την 11η αγωνιστική).

Η ομάδα του Κ. Παπαδόπουλου προηγήθηκε στο ημίχρονο με 10π., στο τρίτο δεκάλεπτο το ματς έγινε ντέρμπι και στο 4ο οι γηπεδούχοι έκαναν την υπέρ τους ανατροπή.

Η ΕΚ Καβάλας επικράτησε του Πανερυθραϊκού με 69-63 για την 14η αγωνιστική. Πήρε διαφορά ασφαλείας στο 2ο ημίχρονο και έφτασε στο πολύτιμο ροζ φύλλο.