http Α2 ΜΠΑΣΚΕΤ: "Πάτησε" κορυφή ο ΓΣΕ, εύκολη νίκη για την ΕΚ Καβάλας
Saturday, 19 February 2022 17:38

Α2 ΜΠΑΣΚΕΤ: "Πάτησε" κορυφή ο ΓΣΕ, εύκολη νίκη για την ΕΚ Καβάλας

Ο ΓΣ Ελευθερούπολης πέτυχε μεγάλη νίκη με 89-85 στο εκτός έδρας παιχνίδι με το Μαρούσι για την 17η αγωνιστική της Α2 και "πάτησε" κορυφή (28β.) με τριπλή ισοβαθμία με Ψυχικό και Τρίτωνα (η Καρδίτσα έχει 2 ματς λιγοτερα και 27β.). Το παιχνίδι ήταν ντέρμπι σε όλη την διάρκεια του με τον ΓΣ να έχει μικρό προβάδισμα και να παίρνει τελικά το ροζ φύλλο.

Η ΕΚ Καβάλας είχε προβάδισμα για τη νίκη κόντρα στην Δάφνη και το αξιοποίησε κερδίζοντας με 77-52. Η ομάδα του Ν. Πενταζίδη πήρε μικρό προβάδισμα και η... ψαλίδα άνοιξε στο 2ο ημίχρονο για να φτάσει στους +25 πόντους στο 4ο δεκάλεπτο.