http ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ ΜΠΑΣΚΕΤ ΠΑΙΔΩΝ: Ήττα, με μόλις 1π. διαφορά, για την Αγία Βαρβάρα
Saturday, 14 May 2022 18:50

ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ ΜΠΑΣΚΕΤ ΠΑΙΔΩΝ: Ήττα, με μόλις 1π. διαφορά, για την Αγία Βαρβάρα

Η Αγία Βαρβάρα βρέθηκε πολύ κοντά  στην 2η της νίκη στον 1ο όμιλο της Β΄ φάσης του Πανελλήνιου Πρωταθλήματος Παίδων με αντίπαλο τον Ηρακλή Κοζάνης όμως δεν τα κατάφερε καθώς ηττήθηκε με 51-50.

Οι δύο ομάδες είχαν από ένα ημίχρονο. Η ομάδας της Καβάλας είχε σταθερό προβάδισμα στο πρώτο μέρος ενώ αυτή της Κοζάνης αντέδρασε στην επανάληψη και γύρισε το ματς φτάνοντας μετά από ντέρμπι στην σπουδαία νίκη.

**Διαιτητές: Βασιλόπουλος-Δικταπανίδης

**Δεκάλεπτα: 9-15, 18-25, 37-36, 51-50

Ηρακλής Κοζάνης (Ασβεστάς): Αργυρόπουλος 17, Κουζιάκης, Γκαζιάκας 2, Κηπουρίδης, Τοπάλης 2, Πεγιάδης 1, Μητσιάνης 13(1), Φραντζής 8, Φαρμάκης, Στιάπης 8, Τσαπάρας

Αγ. Βαρβάρα Καβάλας (Μαγιάννης-Μυτικόπουλος): Παπαδόπουλος Π. 4, Χατζηαβραμίδης 4, Μακαρατζής 13(2), Γιουρούκης 4(1), Παπαδόπουλος Ι. 13, Σπυρίδης 2, Κλαξάς 3(1), Χαϊτας 7(1), Σιναπούδης