http Γ΄ ΕΘΝΙΚΗ: Νέα ήττα για την Δόξα Θεολόγου
Saturday, 18 January 2020 14:38

Γ΄ ΕΘΝΙΚΗ: Νέα ήττα για την Δόξα Θεολόγου

Η Δόξα Θεολόγου δεν τα κατάφερε στη Ξάνθη στο παιχνίδι με τον Άρη Αβάτου στο ματς που άνοιξε την αυλαία της 16ης αγωνιστικής του 1ου ομίλου της Γ΄ Εθνικής καθώς ηττήθηκε με 1-0.

Το ματς κρίθηκε στο 16ο λεπτό με το γκολ του Σαρηγιαννίδη. Η ομάδα της Δόξας ήταν καλύτερη στο δεύτερο ημίχρονο, πατούσε καλύτερα στο γήπεδο, είχε τέσσερις κλασσικές ευκαιρίες όμως η μπάλα δεν έκανε το χατίρι!!!

Το κυρίως μενού της αγωνιστικής είναι προγραμματισμένο για αύριο (19/1) και περιλαμβάνει το τοπικό ντέρμπι Κεραυνός Πέρνης-Αετός Οφρυνίου στο οποίο αμφότεροι αναζητούν τους βαθμούς για να ανέβουν βαθμολογικά και ψυχολογικά. Το παιχνίδι του πρώτου γύρου είχε λήξει ισόπαλο με 1-1.

Ο Νέστος έχει επικίνδυνη έξοδο στις Σέρρες για το παιχνίδι με τον Απόλλωνα Παραλιμνίου και θέλει να επιστρέψει στα θετικά αποτελέσματα. Αναλυτικά, το πρόγραμμα της 16ης αγωνιστικής (18-19/1) του 1ου ομίλου της  Γ΄ Εθνικής έχει οριστεί ως εξής: