http ΑΟΚ: Δεν τον... ζαλίζει η κορυφή
Wednesday, 05 May 2021 16:30

ΑΟΚ: Δεν τον... ζαλίζει η κορυφή

Ο ΑΟ Καβάλα επικράτησε με 2-1 στο «Ανθή Καραγιάννη» του Αλμωπού Αριδαίας για την 9η αγωνιστική του Βορείου Ομίλου της FL και στο φινάλε του πρώτου μισού του πρωταθλήματος έμεινε μόνος στην κορυφή.

Στο 13ο λεπτό ο Αδαμάκης με σουτ έκανε το 1-0 και δύο λεπτά μετά ο Γαβριηλίδης με νέο σουτ έκανε το 2-0 που ήταν και το σκορ ημιχρόνου. Στο 88 οι φιλοξενούμενοι μείωσαν σε 2-1 με τον Λουσέρο. Οι φιλοξενούμενοι διαμαρτυρήθηκαν έντονα για τις αποφάσεις του διαιτητή  Τσιμενεκίδη.

Συνθέσεις

ΠΑΕ ΑΟ Καβάλα (Ανυφαντάκης): Κυρίτσης, Καζαντζίδης, Κολλαράς, Στίκας (82′ Τενεκές), Παντεκίδης, Γαβριηλίδης, Κόκκορης (74′ Βακιρτζής), Θωμαΐδης (82′ Παπαδόπουλος), Κολλάς (65′ Κέρθι), Ορφανίδης, Αδαμάκης.

Αλμωπός Αριδαίας (Τυριακίδης): Μένιος, Κοζάκης (60′ Μανίσογλου), Κουρούπης, Μάνιος (46′ Τούφας), Ρογγότης (46′ Λουσέρο), Γκαλιέγκος, Μουτζούρης, Ασλαμπάλογλου, Κολτσίδας (80′ Αμαραντίδης), Πέττας (80′ Μεντής), Λόμπα.

**Φωτογραφία: Χάρης Ιορδανίδης

Read 452 times Last modified on Wednesday, 05 May 2021 16:52