http FL: Η Βέροια κέρδισε το ντέρμπι, αύριο (30/5) το ματς ΑΟΚ-Τρίγλια
Saturday, 29 May 2021 16:09

FL: Η Βέροια κέρδισε το ντέρμπι, αύριο (30/5) το ματς ΑΟΚ-Τρίγλια

Η Βέροια ήταν η μεγάλη νικήτρια στο ντέρμπι κορυφής της 14ης αγωνιστικής του Βορείου Ομίλου της FL με τον Πανσερραϊκό με 1-0.

Το γκολ-τρίποντο πέτυχε στο 65ο λεπτό ο Λουκίνας με κεφαλιά. Ο ίδιος παίκτης εκτέλεσε πέναλτι στο 20ο λεπτό της συνάντησης όμως έστειλε τη μπάλα στο οριζόντιο δοκάρι του Καβουσάκη.

Η αγωνιστική ημέρα συνεχίζεται αύριο με άλλα τέσσερα παιχνίδια μεταξύ των οποίων το ΑΟΚ-Τρίγλια.  Η Καβάλα επιστρέφει στο «Ανθή Καραγιάννη» και θέλει τη νίκη ώστε να παραμείνει σε θέση ισχύος έναντι της Βέροιας πλέον. Υποδέχεται την Τρίγλια, τη μια από τις δύο ομάδες που τη νίκησαν φέτος.

Να θυμηθούμε ότι στις 14 Απριλίου η Καβάλα πήγε στη Χαλκιδική με τέσσερις νίκες στο ξεκίνημα, αλλά ηττήθηκε με 3-2 (2’ αυτογκόλ Κολλαράς, 36’ σουτ Τότσκα, 54’ φάουλ Σεγκιέργκης – 23’ αυτογκόλ Ποζατζίδης, 77’ φάουλ Ορφανίδης) σε ένα συναρπαστικό παιχνίδι, όπου μάλιστα έχασε και πέναλτι.  Η Τρίγλια είναι η μοναδική ομάδα στο πρωτάθλημα, που δεν έχει χάσει μέσα και δεν έχει νικήσει έξω.