http FL: Ο ΑΟΚ πήρε την ρεβάνς από την Τρίγλια
Sunday, 30 May 2021 17:30

FL: Ο ΑΟΚ πήρε την ρεβάνς από την Τρίγλια

Ο ΑΟ Καβάλας ήθελε τη νίκη κόντρα στην Τρίγλια για όχι έναν, όχι δύο αλλά παραπάνω λόγους. Ήθελε το τρίποντο για να παραμείνει στην κορυφή του Βορείου Ομίλου μετά την 14η αγωνιστική, δεν ήθελε άλλες απώλειες στην έδρα του, ήθελε να πάρει την άτυπη ρεβάνς για την ήττα στον πρώτο γύρο… Και τα κατάφερε με σκορ 3-1…

Οι φιλοξενούμενοι μπήκαν καλύτερα στο ματς και στο 24ο λεπτό ο Σενγκιέργκης είχε δοκάρι. Στο 38ο λεπτό ο Βαλαβανόπουλος με κοντινό σουτ έκανε το 1-0. Η απάντηση ήταν άμεση καθώς στο 42 ο Ποζατζίδης με κεφαλιά ισοφάρισε σε 1-1 που ήταν και το σκορ ημιχρόνου. Στο 50 ο Παντεκίδης με σουτ έκανε το 2-1 και στο 57 ο Βαλαβανόπουλος ξαναχτύπησε για το τελικό 3-1. Στο 60 αποβλήθηκε ο Παπαστεριανός αποβλήθηκε

Συνθέσεις

ΑΟ Καβάλα (Ανυφαντάκης): Κυρίτσης, Καζαντζίδης, Κολλαράς, Στίκας, Παντεκίδης, Γαβριηλίδης, Κόκκορης (53′ Κέρθι), Θωμαΐδης (85′ Γιαλαμούδης), Βαλαβανόπουλος (85′ Γεωργακόπουλος), Ορφανίδης (76′ Κολλάς), Αδαμάκης (85′ Βακιρτζής).

ΠΟ Τρίγλιας (Γεωργιάδης): Παλαβράκης, Πανάγου, Σενγκιέργκης, Α. Παπαστεριανός, Σγούρης (62′ Τσακμάκης), Μ. Παπαστεριανός, Δόρης, Ζγκούρι (79′ Κεχαγιάς), Τότσκα (85′ Μπρίτο), Σαρβανίδης (79′ Καλαϊτζίδης), Ποζατζίδης (61′ Ευθυμιάδης).