http Γ΄ Εθνική: Δύο ισοπαλίες, ήττα για τον ΜΑ Ορφανίου, πρωταθλητής ο Ορφέας Ξάνθης
Sunday, 06 June 2021 16:50

Γ΄ Εθνική: Δύο ισοπαλίες, ήττα για τον ΜΑ Ορφανίου, πρωταθλητής ο Ορφέας Ξάνθης

Ο Ορφέας Puma Ξάνθης είναι ο πρωταθλητής του 1ου ομίλου της Γ΄ Εθνικής μετά την λήξη του μίνι πρωταθλήματος καθώς κέρδισε με 1-3 στην Θαλασσιά.

Ο Αετός Οφρυνίου τερμάτισε στην 3η θέση της κατάταξης μετά το 1-1 με τον Εθνικό Σοχού. Στο 27 οι γηπεδούχοι έμειναν με παίκτη λιγότερο λόγω αποβολής του Τελίδη με 2η κίτρινη κάρτα. Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν στο 42ο λεπτό της συνάντησης με γκολ του Θεοδωρίδη, 0-1. Ο Εθνικός είχε δύο αποβολές στα τελευταία λεπτά, τον Μπατσαρά και Δημητρακούδη. Στις καθυστερήσεις του αγώνα, στο 95΄ ο Μπαρέτας ισοφάρισε στο τελικό 1-1. Θα σημειώσουμε πως στο 7ο λεπτό ο Μπατσαράς είχε δοκάρι.

Λευκή ισοπαλία για το Νέστο στο εντός έδρας ματς με την Ελπίδα Σαππών. Η ομάδα της Χρυσούπολης τερμάτισε στην 6η θέση της κατάταξης και θα ξεκινήσει τον προγραμματισμό για τη νέα χρονιά.

Ήττα για τον Μ.Α. Ορφανίου στην Αλεξανδρούπολη (2-0). Σε ένα αδιάφορο βαθμολογικά παιχνίδι ο προπονητής έδωσε χρόνο συμμετοχής σε όσα περισσότερα παιδιά μπορούσε. Κάπως έτσι τελείωσε μια σεζόν η οποία βρήκε τον Μέγα με το εισιτήριο που ανανεώνει την παρουσία του στην Γ' Εθνική και την επόμενη σεζόν. Η διοίκηση του Μ.Α. Ορφανίου ευχαρίστησε την αντίστοιχη της Αλεξανδρούπολης για την άψογη φιλοξενία που επιφύλαξε στην αποστολή. Χαρακτηριστικά αναφέρθηκε ότι τα "ποντιακά" τραγούδια δεν σταμάτησαν να παίζουν από τα μεγάφωνα με το που έφτασε το λεωφορείο της αποστολής στο γήπεδο. Για την ιστορία, στο 40ο λεπτό ο Καρακασίδης έκανε το 1-0 και στο 50 ο Παπάζογλου σκόραρε για το τελικό 2-0.