http ΠΑΕ ΑΟΚ: Έχασε την ευκαιρία για νίκη στις καθυστερήσεις!!!!
Sunday, 23 January 2022 14:47

ΠΑΕ ΑΟΚ: Έχασε την ευκαιρία για νίκη στις καθυστερήσεις!!!!

Η Καβάλα έχασε μοναδική ευκαιρία για το τρίποντο στο ματς της 15ης αγωνιστικής της SL2 με τον Πανσερραϊκό, στο "Ανθή Καραγιάννη", μένοντας στο 2-2. Την Τετάρτη 26/1 οι "γαλάζιοι" παίζουν το εξ αναβολής παιχνίδι με τα Τρίκαλα.

Το ημίχρονο έληξε ισόπαλο χωρίς τέρματα. Στο 63 ο Κόντσι με σουτ έκανε το 0-1. Οι "γαλάζιοι" αντέδρασαν και σε διάστημα πέντε λεπτών έκαναν την ολική ανατροπή. Αρχικά, στο 74 ο Μουσίγια με σουτ έκανε το 1-1. Στο 79 ο Σαμπανίδης σκόραρε για το 2-1. Στις καθυστερήσεις, στο 92, ο Μαρκιόνι ισοφάρισε στο τελικό 2-2.

ΣΥΝΘΕΣΕΙΣ

ΑΟ Καβάλα (Νούρι): Κυρίτσης, Καζαντζίδης, Σπάσιτς (46′ Γροσδάνης), Στίκας (90′ Πανουργιάς), Νεντέλκοβιτς, Θωμαΐδης (66′ Σαμπανίδης), Μπελεβώνης, Μουσίγια (83′ Κοέν), Έμπερτ, Αρμάλας, Σταμένκοβιτς.

Πανσερραϊκός (Διγκόζης): Καβουσάκης, Δημητρίου (83′ Παπαβασιλείου), Κασμερίδης, Ζέρης, Φουάσης, Κρητικός, Μαρκιόνι, Μέσσι (70′ Καρασαλίδης), Κόντσι, Ανάκογλου (49′ λ.τ Ντίαζ), Κανίς.