http ΠΑΕ ΑΟΚ: "Λύγισε", με 3-0, στην Λάρισα
Wednesday, 02 February 2022 15:13

ΠΑΕ ΑΟΚ: "Λύγισε", με 3-0, στην Λάρισα

Στο "Αλκαζάρ" σταμάτησε το σερί του ΑΟ Καβάλας καθώς ηττήθηκε με 3-0  από την τοπική ΑΕ Λάρισας, στο εξ αναβολής ματς της 12ης αγωνιστικής της SL2.

Το ημίχρονο έληξε με 1-0 με γκολ του Ακούνια από το 25ο λεπτό. Στο 68 ο Ηλιάδης με κεφαλιά έκανε το 2-0. Στο 80 ο Τσουμάνης με σουτ διαμόρφωσε το τελικό 3-0. Στο 13′ ο Κολομπίνο με «τακουνάκι» έστειλε την μπάλα στο αριστερό δοκάρι του Κυρίτση!

ΣΥΝΘΕΣΕΙΣ

ΑΕΛ (Γκουτσίδης): Θεοδωρόπουλος, Μπέρτος, Αμπούντ Ομάρ, Γκοτζαμανίδης, Ηλιάδης, Θ. Παπαγεωργίου, Νικολιάς, Κολομπίνο, Όγκμποε (75′ Τσουμάνης), Γιάκος, Ακούνια.

Καβάλα (Νούρι): Κυρίτσης, Καζαντζίδης, Κοέν, Στίκας, Θωμαΐδης, Καραγιάννης (58 Αλίμι), Μπελεβώνης (87 Οκάν), Ρέτσος (67 Σταμένκοβιτς),  Έμπερτ, Σαμπανίδης, Μπούμαν (87 Γροσδάνης).