http ΕΠΣΚ: "Διπλό" για τον Αρη Πηγών, τρίποντο για τον Αετό
Saturday, 26 February 2022 07:32

ΕΠΣΚ: "Διπλό" για τον Αρη Πηγών, τρίποντο για τον Αετό

Ο Αετός Οφρυνίου υποδέχθηκε το Βυζάντιο για την 18η αγωνιστική της Α' Κατηγορίας και πήρε τη νίκη με 1-0.

Το ημίχρονο έληξε ισόπαλο χωρίς τέρματα και στο 51 ο Πεχλιβάνης σκόραρε για το 1-0 που έμελλε να είναι το τελικό σκορ. Στο 67 ο Λόλη είχε δοκάρι.

Ο Άρης Πηγών κατέκτησε σπουδαίο "διπλό" με 1-2 στον Αμυγδαλεώνα κόντρα στην τοπική Δόξα. Στο 7ο λεπτό ο Βαλιάνος έκανε το 1-0. Ο Κλοκίδης ισοφάρισε σε 1-1 και ο Ντέντε έκανε με πέναλτι (το κέρδισε ο Μπαντάνης) την ολική ανατροπή για το 1-2 πριν την λήξη του ημιχρόνου. Στην επανάληψη το σκορ δεν άλλαξε.

Στο εξ αναβολής παιχνίδι της 12ης αγωνιστικής του Α' ομίλου ο Κεραυνός Κρηνίδων πήρε τη νίκη κόντρα στις Ελπίδες με 3-0.

Για την 16η αγωνιστική του Β' ομίλου της Β'  κατηγορίας έγιναν δύο παιχνίδια. Ο Μακεδονικός Αγιάσματος πέρασε νικηφόρα, με 2-3, από το Κωτσάλου και την κόντρα με τον ΠΑΟΚ. Ο Πανιώνιος Ξεριά υποδέχθηκε το Ναζιανζό και πήρε το τρίποντο με 3-1.

Αναβλήθηκαν συνολικά επτά παιχνίδια, τέσσερα της Α' κατηγορίας και άλλα τρία του Β' ομίλου της Β' κατηγορίας.