http SL2: Διακοπή στον αγώνα Ξάνθη-Καβάλα λόγω καιρού
Sunday, 27 February 2022 17:14

SL2: Διακοπή στον αγώνα Ξάνθη-Καβάλα λόγω καιρού

Υπό καταρρακτώδη βροχή ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο του αγώνα Ξάνθη-ΑΟ Καβάλας και τελικά  διεκόπη οριστικά στο 55ο λεπτό και ενώ το σκορ ήταν 0-0.

Ο διαιτητής της αναμέτρησης της 21ης αγωνιστικής του Βορείου Ομίλου της SL2, Ματσούκας, παρότι οι συνθήκες ήταν δύσκολες, εξέτασε τον αγωνιστικό χώρο στο ημίχρονο και αποφάσισε να ξεκινήσει κανονικά το δεύτερο 45λεπτο.

Το γήπεδο έμοιαζε με πισίνα και μοιραία λόγω των κακών καιρικών συνθηκών, ο διαιτητής διέκοψε το ματς δέκα λεπτά μετά τη σέντρα του β’ μέρους.

Η κατάσταση του γηπέδου επανεξετάστηκε λίγο αργότερα όπου αποφασίστηκε η οριστική διακοπή. Η αναμέτρηση θα συνεχιστεί από το 55′ τη Δευτέρα 28/2 στις 17:00, καιρού επιτρέποντος. Σε διαφορετική περίπτωση τα εναπομείναντα 35 λεπτά θα οριστούν  εκ νέου από την διοργανώτρια αρχή.

ΣΥΝΘΕΣΕΙΣ

ΞΑΝΘΗ: Ίτσο, Πολικός, Μπάτζιος, Μιχαήλ  Γκινσάρι (46 Δεληγιαννίδης), Γκάρβιτς, Καλή Μπαμπά, Γκόμεθ, Τσέλιος, Δόρης, Ουγκιαλίδης (46 Διαμαντόπουλος).

ΑΟ ΚΑΒΑΛΑ: Κυρίτσης, Καζαντζίδης, Πανουργιάς (46 Armalas), Θωμαιδης, Σπάσιτς, Μπελεβώνης, Έμπερτ, Οκάν (46 Bouman), Caiuby (46 Σαμπανίδης), Σταμένκοβιτς.