http ΠΑΕ ΑΟΚ: Δεν τα κατάφερε κόντρα στην δυνατή ΑΕΛ
Wednesday, 06 April 2022 14:22

ΠΑΕ ΑΟΚ: Δεν τα κατάφερε κόντρα στην δυνατή ΑΕΛ

Η Καβάλα ήθελε πολύ να κάνει ζημιά σε έναν από τους δυνατούς του πρωταθλήματος, την ΑΕ Λάρισας, όμως δεν τα κατάφερε. Την υποδέχθηκε για την 29η αγωνιστική του Βορείου Ομίλου της SL2 και ηττήθηκε με 0-1 με γκολ που σημειώθηκε από τα πρώτα λεπτά της συνάντησης…

Στο 5ο μόλις λεπτό της αναμέτρησης ο Νικολιάς με σουτ βρήκε εστία, για το 0-1 και στην συνέχεια ο ΑΟΚ δεν έπεισε. Στο ξεκίνημα της επανάληψης, στο 47ο λεπτό, προσπάθεια του Οκάν κατέληξε στο κάθετο δοκάρι της εστίας του Σουλούκου. Οι γηπεδούχοι πίεσαν, οι φιλοξενούμενοι κλείστηκαν πίσω στο τελευταίο 20λεπτο και μοιραία έμεινε το 0-1.

Ντεμπούτο στον πάγκο του ΑΟΚ έκανε ο Παναγιώτης Διλμπέρης που ανέλαβε δύσκολο έργο.

ΣΥΝΘΕΣΕΙΣ

Καβάλα (Διλμπέρης): Κύριτσης, Καζαντζίδης, Πανουργιάς (61′ λ.τ Αρμάλας), Στίκας, Καραγιάννης (85′ Γροσδάνης), Σπάσιτς, Οκαν (61′ Αλίμι), Έμπερτ, Αμούρ (46′ Μπελεβώνης), Καϊούμπι, Σταμένκοβιτς.

ΑΕΛ (Γκουτσίδης): Σουλούκος, Θ. Παπαγεωργίου, Μαϊδανός, Μπέρτος, Μαξιμένκο, Ραμίρεζ (90+3′ Νίνο), Κ. Παπαγεωργίου (63′ Τσουμάνης), Κούστα (63′ Κολομπίνο), Όγκμποε, Μιλτιάδης (51′ Μαυριάς), Νικολιάς (51′ Γλυνός).