http ΠΑΕ ΑΟΚ: Με Καϊούμπι πετά προς την παραμονή!!!
Sunday, 10 April 2022 14:00

ΠΑΕ ΑΟΚ: Με Καϊούμπι πετά προς την παραμονή!!!

Η Καβάλα κατέκτησε σπουδαίο «διπλό», με 0-1, στην Λάρισα επί του Απόλλωνα για την 30η αγωνιστική του Βορείου Ομίλου της SL2.

Σε συνδυασμό μάλιστα με τα αποτελέσματα των υπολοίπων μονομάχων για την παραμονή πλησίασε πιο κοντά παρά ποτέ σε αυτήν. Μένει να συνεχίσει έτσι μέχρι το τέλος της σεζόν ώστε να πανηγυρίσει για την μεγάλη επιτυχία.

Στο πρώτο ημίχρονο οι γηπεδούχοι ήταν πιο απειλητικοί, είχαν τις δικές τους ευκαιρίες όμως ο Κυρίτσης κράτησε το μηδέν. Στην επανάληψη, ο ΑΟΚ πάτησε καλύτερα στο γήπεδο και πίεσε  τον Απόλλωνα. Το γκολ που έκρινε το αποτέλεσμα πέτυχε στο 76ο λεπτό ο Καϊούμπι με σουτ, μετά από μπαλιά του Έμπερτ.

ΣΥΝΘΕΣΕΙΣ

Απόλλων Λάρισας (Γράφας): Αστράς, Τιμπουέ, Πετράκης, Βίγια, Γιαννίτσης, Σταματής, Καλούσης, Λίταινας, Μπαλογιάννης, Χατζής, Καραμόκο.

AOΚαβάλα (Διλμπέρης): Κυρίτσης, Καζαντζίδης (82 Μπελεβώνης), Αρμάλας, Στίκας, Θωμαΐδης, Σπάσιτς, Καραγιάννης (46′ Οκάν), Έμπερτ (89 Ρέτσος), Σαμπανίδης, Καϊούμπι, Σταμένκοβιτς (58 Αλίμι).