http Γ΄ ΕΘΝΙΚΗ: Υποβιβάστηκε και ο Νέστος
Sunday, 17 April 2022 15:07

Γ΄ ΕΘΝΙΚΗ: Υποβιβάστηκε και ο Νέστος

Ο Νέστος Χρυσούπολης δεν τα κατάφερε…. Ηττήθηκε με το… αγγλικό 5-3 στο γήπεδο Ξηροποτάμου από τον Πανδραμαϊκό στην 22η και τελευταία αγωνιστική του 1ου ομίλου της Γ΄ Εθνικής και αποχαιρέτησε την κατηγορία για να επιστρέψει στα σαλόνια της Α΄ ΕΠΣ Καβάλας.

Οι γηπεδούχοι αιφνιδίασαν και προηγήθηκαν με 2-0 με δύο γκολ… από τα αποδυτήρια. Στο 2ο και 7ο λεπτό ο Παυλίδης σκόραρε δις για το 2-0. Ο Γκατζολάρι μείωσε σε 2-1 σ το 20ο λεπτό και ο Παπαδόπουλος στο 37 έκανε το 2-2 που ήταν και το σκορ ημιχρόνου. Στο 58 ο Φραγκούλης έκανε την ολική ανατροπή για το 2-3. Στο 80 ο Μπερούκας ισοφάρισε για το 3-3, στο 84 ο Αχαλινόπουλος έδωσε προβάδισμα στους γηπεδούχους, 4-3. Στις καθυστερήσεις, στο 93ο λεπτό, ο Τζελίδης διαμόρφωσε το τελικό 5-3.

Ισόπαλο, με 1-1, έληξε το παιχνίδι του Μ.Α. Ορφανίου με τον Άρη Αβάτου στο γήπεδο της Γενησέας. Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν στο 8ο λεπτό με τον Μελισσόπουλο. Στο 40 ο Μ.Α.Ορφανίου έμεινε με παίκτη λιγότερο λόγω αποβολής του Μηλιάδη. Στο 55 ο Αραμπατζής ισοφάρισε σε 1-1 και στη συνέχεια οι καβαλιώτες είχαν δύο ακόμη κλασσικές ευκαιρίες για να πάρουν και το παιχνίδι.