Στην διοργάνωση έλαβαν μέρος και αποκόμισαν πολύτιμες εμπειρίες τρεις Ακαδημίες μέλη της ΕΠΣ Καβάλας και πιο συγκεκριμένα η Ακαδημία ΠΑΟΚ Mundialito(τμήματα Κ12, Κ14 και Κ15), Βρασίδας Νέας Περάμου (τμήματα Κ12, Κ14 και Κ16) και ΠΑΕ ΑΟ Καβάλα (τμήμα Κ14).
Μάλιστα στην κατηγορία Κ14 ο τερματοφύλακας της ΠΑΕ ΑΟ Καβάλα, Ανδρονικόπουλος, κατέκτησε τον τίτλο του κορυφαίου και πήρε και το αντίστοιχο βραβείο.
Οι απονομές έγιναν το μεσημέρι της Πέμπτης (28/04), μετά την ολοκλήρωση και των τελικών, στο στάδιο του Μακεδονικού! Εκτός από κύπελλα και μετάλλια, απονεμήθηκαν και ατομικά βραβεία, στους MVP και τους καλύτερους τερματοφύλακες κάθε κατηγορίας, αλλά και στους πρώτους σκόρερ από την κατηγορία Κ13 και πάνω.
Οι νικητές, οι ατομικές διακρίσεις ανά κατηγορία
KΑΤΗΓΟΡΙΑ Κ9
Πρωταθλητές: Αλέξανδρος Κιλκίς
2η θέση: Σβορώνος
3η θέση: ΠΑΟΚ
**MVP: Τριανταφύλλου (Σβορώνος)
**Καλύτερος τερματοφύλακας: Γκράνας (ΠΟ Μαλακοπής)
KΑΤΗΓΟΡΙΑ Κ10
Πρωταθλητές: ΠΟ Μαλακοπής
2η θέση: Πύργος Τρικάλων
3η θέση: Ποντιακός Αλεξανδρούπολης
**MVP: Παπαδόπουλος Κ. (Αστέρας Νάουσας)
**Καλύτερος τερματοφύλακας: Γκαζέπης Θ. (Ποντιακός Αλεξανδρούπολης)
KΑΤΗΓΟΡΙΑ Κ11
Πρωταθλητές: ΠΑΟΚ
2η θέση: Μακεδονικός
3η θέση: Νίκη Ευκαρπίας
**MVP: Τελίδης (ΠΑΟΚ)
**Καλύτερος τερματοφύλακας: Αυγουστής (Τούμπα FC)
KΑΤΗΓΟΡΙΑ Κ12
Πρωταθλητές: Calcetto FC Χανιά
2η θέση: Μακεδονικός
3η θέση: Μακεδονικός
**MVP: Κανατάς (Πύργος Τρικάλων)
**Καλύτερος τερματοφύλακας: Λαζαρίδης (Πιερικός)
KΑΤΗΓΟΡΙΑ Κ13
Πρωταθλητές: CSKA Sofia
2η θέση: Ηρακλής Λάρισας
3η θέση: Αλέξανδρος Κιλκίς
**MVP: Μασμανίδης (Μακεδονικός)
**Καλύτερος τερματοφύλακας: Manolov (CSKA Sofia)
**Πρώτος σκόρερ: Velitskov (CSKA Sofia)
KΑΤΗΓΟΡΙΑ Κ14
Πρωταθλητές: ΠΑΟΚ
2η θέση: Μακεδονικός
3η θέση: Νίκη Ευκαρπίας
**MVP: Κυρίτσης (Ποντιακός Αλεξανδρούπολης)
**Καλύτερος τερματοφύλακας: Ανδρονικόπουλος (Καβάλα)
**Πρώτος σκόρερ: Σουβλατζής Κ. (ΠΑΟΚ)
KΑΤΗΓΟΡΙΑ Κ15
Πρωταθλητές: Ατρόμητος
2η θέση: CSKA Sofia
3η θέση: Μακεδονικός
**MVP: Εμμανουηλίδης (Ηρακλής)
**Καλύτερος τερματοφύλακας: Πουρλιοτόπουλος (ΠΑΟΚ)
**Πρώτος σκόρερ: Σαββίδης Β. (Μακεδονικός)
KΑΤΗΓΟΡΙΑ Κ16
Πρωταθλητές: Άρης
2η θέση: ΠΑΟΚ
3η θέση: Μακεδονικός
**MVP: Μαύρος Στ. (Μακεδονικός)
**Καλύτερος τερματοφύλακας: Καλτσάς Β. (Άρης)
**Πρώτος σκόρερ: Ζησόπουλος Π. (Άρης)
Έγιναν και δύο ειδικές βραβεύσεις:
--Ο ΓΑΣ Σβορώνος, ομάδα από το ομώνυμο χωριό ανατολικά της Κατερίνης, τιμήθηκε με το βραβείο Fair Play.
--Τέλος, ο νεαρός πρόσφυγας από το Τόγκο και μέλος της ομάδας των Ελπίδων Μακεδονικού, Ισμαΐλου Νταρό, βραβεύτηκε ως κορυφαίος ανάμεσα στους διαιτητές του τουρνουά.