http Γ΄ Εθνική: Ο Αετός πήρε το ντέρμπι, τρίποντο για το Νέστο, ήττα για τον Κεραυνό
Sunday, 03 November 2019 15:29

Γ΄ Εθνική: Ο Αετός πήρε το ντέρμπι, τρίποντο για το Νέστο, ήττα για τον Κεραυνό

Ο Αετός Οφρυνίου κατέκτησε τη νίκη, με 2-0, στο τοπικό ντέρμπι της 7ης αγωνιστικής του 1ου ομίλου της Γ΄ Εθνικής με αντίπαλο την Δόξα Θεολόγου. Στο 2ο μόλις λεπτό ο Κωνσταντινίδης με κεφαλιά έκανε το 1-0 και στο 70 ο Καραγιαννίδης, πάλι με κεφαλιά, διαμόρφωσε το τελικό 2-0.

Ο Νέστος είχε… χρυσό σκόρερ τον Αδαμάκη στο 89ο λεπτό της συνάντησης με την έκπληξη του πρωταθλήματος, Δόξα Κάτω Κάμηλας και παραμένει στην κορυφή της κατάταξης.

Ο Κεραυνός Πέρνης βρέθηκε να χάνει από τον Πανσερραϊκό με 2-0 πριν την συμπλήρωση του 10λεπτου, με 4-1 στο ημίχρονο όμως στην επανάληψη βρήκε το σθένος να αντιδράσει, έκανε το 4-3 όμως ηττήθηκε τελικά με 5-3. Στο 7ο λεπτό ο Πέτρου έκανε το 1-0 και στο 9 ο Γκούρτσας σκόραρε για το 2-0. Στο 13 ο Χατζηκυριάκου με εύστοχο πέναλτι μείωσε σε 2-1 όμως η απάντηση ήταν άμεση καθώς στο 16 ο Πέτρου έκανε το 3-1. Ο Γκούρτσας ανέβασε τον δείκτη στο 4-1 που ήταν και το σκορ ημιχρόνου. Στο 46 ο Κυριακόπουλος μείωσε σε 4-2, στο 73 ο Μενίκου με εύστοχο πέναλτι έκανε το 4-3. Στο 83 ο Γκούρτσας διαμόρφωσε το τελικό 5-3 φτάνοντας παράλληλα σε χατ-τρικ.